top of page

Sun, May 19

|

Lena Beach Hotel

Joga na Krecie 19-26 maja 2024 (grupa zebrana, zapraszam na listę rezerwową)

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy na Krecie i wspaniały sposób na rozpoczęcie sezonu letniego!

Registration is closed
See other events
Joga na Krecie 19-26 maja 2024 (grupa zebrana, zapraszam na listę rezerwową)
Joga na Krecie 19-26 maja 2024 (grupa zebrana, zapraszam na listę rezerwową)

Time & Location

May 19, 2024, 7:00 PM – May 26, 2024, 7:00 PM

Lena Beach Hotel, Kalathas 731 00, Greece

About the Event

Kreta to zaczarowane miejsce. Miejsce pełne słońca, pomarańczy, oliwek, słonej, morskiej wody i wiatru zrywającego kapelusze z głów. Kreta to tajemnicze jaskinie, piękne, stare klasztory, zagubione ścieżki wśród gajów oliwnych i magiczne plaże. To idealne miejsce na odpoczynek, na który tak często nie dajemy sobie pozwolenia. Relaks połączony z jogą z widokiem na morze, z szumem wiatru w uszach i w promieniach wiosennego słońca, to piękny prezent, który możesz sobie podarować. Maj to cudowny miesiąc, cała wyspa tonie w kwiatach, otulając nas intensywnymi aromatami natury. Kreta spowita jest świeżą zielenią, brzęczą pracowite pszczoły, a słońce potrafi przygrzać niczym w środku lata. Skończyły się już zimowe sztormy i plaże powoli zapełniają się chętnymi morskich kąpieli!

JOGA

Moja propozycja to wyjazd z jogą dla wszystkich (zapraszam i panie i panów). Zapraszam na 9 spotkań z jogą (5 porannych i 4 wieczorne*) w małych, kameralnych grupach (max. 13 osób). To joga dla tych, którzy jogę znają i kochają, dla tych, którzy spróbowali i po pierwszych zajęciach uciekli w popłochu i dla tych, którzy nigdy nie próbowali, a mają ochotę, potrzebę, czy też zwyczajnie odczuwają ciekawość. Dowiesz się, jak zacząć medytować i jak się nie zniechęcić, a jeśli jesteś już w praktyce medytacyjnej, na pewno spodoba ci się praktyka medytacyjna w grupie z szumem morza w tle. 

Częścią naszych codziennych spotkań, będą ćwiczenia oddychania (pranayama) i pozycje jogi (asana), które sprawią, że poznasz swoje ciało, poczujesz się w nim wygodniej, zaczniesz go słuchać, dbać o nie z życzliwością i troską, na jaką zasługuje. Praktyka asan dobrana jest tak, że każdy, niezależnie od doświadczenia i innych czynników, które często stawiamy sobie na drodze do rozpoczęcia pracy z ciałem, będzie mógł w spokoju i we własnym tempie zanurzyć się w praktyce. 

W tym roku na moich warsztatach jogi zajmiemy się ciałem! Wielkie mi odkrycie - pomyślicie! Ciałem zajmujemy się na każdych zajęciach jogi. To prawda! Mam wrażenie jednak, że bez względu na to ile rozmawiamy, czytamy o ciele, ile tego ciała się uczymy, zawsze jest coś nowego co możemy zaobserwować i poczuć. Ja chciałabym dostarczyć perspektyw, z których możemy obserwować ciało , innych dróg do niego, innych ścieżek zrozumienia i poczucia wszystkiego autentycznie i prawdziwie. I jeśli mnie znacie, to wiecie, że nie mówię wyłącznie o ciele fizycznym. Mówię o ciele “subtelnym”, o naszym ciele, które być może trudniej poczuć i obserwować, ale obserwacja i zrozumienie ciała nie-fizycznego przynosi ogromną radość i szersze, bogatsze spojrzenie na całego/całą siebie. Czym jest ciało nie-fizyczne? Może to tkanka miękka naszego ciała, powięź, gospodarka hormonalna, połączenia neuronalne? Może to jakaś przestrzeń, energia, świadomość, której nie widzimy? Może są to emocje? W tradycji jogi, ciało subtelne to wszystko poczynając od maleńkiej cząsteczki atomu w naszym ciele do wszechogarniającej obecności duchowej często nazwanej Shiva (sziwa lub śiwa) - tak pisze o ciele subtelnym Tias Little. Ciało subtelne, nie-fizyczne, to ta część nas, którą czujemy, że istnieje, ale czasem trudno jest nam ją rozpoznać, nazwać, zdroworozsądkowo ogarnąć. Do tematu tegorocznych warsztatów zainspirowała mnie książka, która od wielu już lat stanowi przysłowiową biblię w przygotowaniach do zajęć. Jest to “Yoga of the Subtle Body” autorstwa Tiasa Little. Ta książka pozwala spojrzeć inaczej na siebie i nadaje kierunek moim dalszym poszukiwaniom w tym temacie. Zainspirowały mnie również zmiany we własnym ciele, moja nieprzerwanie rosnąca świadomość ciała i doświadczenie wielości elementów składających się na całą mnie! Zapraszam Was wszystkich do spotkania z ciałem, które mamy, w którym mieszkamy, którym jesteśmy!

Jeśli mnie znacie, wiecie też, że bardzo ważnym elementem dla mnie jest wspólnota, wspieranie siebie nawzajem, budowanie sieci wzajemnej pomocy, wsparcia i słuchanie siebie nawzajem. 

Takie właśnie “czary” dzieją się na warsztatach, wśród podobnie myślących i czujących ludzi. Czuję, że siła oparta na wspólnocie, szczera i autentyczna dobroć w stosunku do siebie i innych to coś, czego bardzo teraz potrzebujemy.

Nazywam się Ania Ligęza-O’Connor i będę twoją nauczycielką jogi. Jogę praktykuję od wielu lat i z upływem czasu zrozumiałam, jakim jest potężnym narzędziem pomagającym wracać do siebie, do środka. Kiedy kilka lat temu zaczęłam regularnie medytować - wiedziałam, że to jest moja droga. Na Krecie zostałam nauczycielką jogi (certyfikat instruktorski Tantra Hatha Yoga Teacher wydany przez Yoga Alliance Professionals), a po rocznym kursie nauczycielskim w Szwajcarii, zostałam pierwszym w Polsce certyfikowanym nauczycielem Anusary jogi (RYT200 wydany przez Yoga Alliance). W czerwcu tego roku zakończyłam kolejny stopień edukacji w temacie jogi (300H Teacher Training w Stambha Life Academy w Zurichu) i po zakończeniu procedury egzaminacyjnej będę certyfikowaną RYT500 nauczycielką jogi. O mnie: www.aniaoconnoryoga.com, https://www.facebook.com/BreathingmoreSpace.

ZAKWATEROWANIE

Cudowny, majowy tydzień z jogą spędzimy w Lena Beach Hotel w Kalathas na półwyspie Akrotiri na Krecie (www.lenabeach.gr). Hotel położony jest przy jednej z moich ulubionych plaż na Akrotiri. Z okien pokoju możesz cieszyć się widokiem morza z malutką wysepką na środku zatoki Kalathas. W tym roku, właściciele hotelu planują zbudować specjalny taras dla nas na jogę. Będziemy praktykować w większej ciszy i spokoju i z niesamowitym widokiem na morze! Mają również w planach zbudowanie ścieżki, która poprowadzi nas z tarasu hotelowego wprost na plażę, będziesz tam w 2 minuty! Hotel ma również swój basen i restaurację, a po drugiej stronie ulicy, znajduje się przytulna grecka tawerna. Po porannej praktyce będzie czekać na Was pyszne śniadanie. Po śniadaniu jest czas dla Was: możesz spędzić go na plaży, przy basenie, spacerując po okolicy, zwiedzając położoną 8 km od hotelu Chanię, albo zorganizować go sobie w jeszcze  inny sposób. Można wynająć samochód na kilka dni i wybrać się do nieco bardziej oddalonych miejsc. Akrotiri i okolice znam dość dobrze i chętnie służę radą co i jak zobaczyć, gdzie zjeść i gdzie zrobić zakupy. W sobotę wraz z Crete Your Life proponujemy fakultatywną wycieczkę (szczegóły wkrótce), a znając Magdę i Marka będzie to niezapomniana przygoda! Możesz też nie robić zupełnie nic i oddać się totalnemu leniuchowaniu! To Twój tydzień, na Twój sposób, według Twojego pomysłu!

CENNIK

Koszt tygodniowych warsztatów z zakwaterowaniem w pokoju jednoosobowym z widokiem na morze + śniadanie: 760 Euro.

Koszt tygodniowych warsztatów z zakwaterowaniem w pokoju dwuosobowym z widokiem na morze + śniadanie: 520 Euro.

Termin rezerwacji - do 20 lutego 2024. Potwierdzeniem pobytu jest wpłacenie bezzwrotnej*** zaliczki w wysokości 200 Euro w przypadku pokoju dwuosobowego oraz 300 Euro w przypadku pokoju jednoosobowego do 15 marca 2024.

Minimalna liczba uczestników to 10 osób.

Cena obejmuje:

 • 5 porannych zajęć jogi i 4 wieczorne, każde po około 90 minut
 • 7 dni zakwaterowania w Lena Beach Hotel
 • śniadania w hotelu
 • kolacja powitalna w hotelu w niedzielę wieczorem**
 • koncert mis i gongów na plaży
 • transport z lotniska w Chanii w niedzielę 19.05.24
 • transport na lotnisko w Chanii w niedzielę 26.05.24

Cena nie obejmuje:

 • przelotu
 • dodatkowych atrakcji i wycieczek
 • transportu z lotniska w Heraklionie
 • transportu z i na lotnisku w inne dni niż 19.05 i 26.05

Rezerwacje tylko i wyłącznie na adres mailowy: aniamoconnor@gmail.com, pytania proszę kierować na maila, lub tel: +48 790 259 999

* jeśli pogoda pozwoli, zamiast jednych wieczornych zajęć jogi, zaproszę Was na koncert mis i gongów na plaży

** kolacja powitalna odbędzie się w niedzielę lub w poniedziałek w zależności od godziny ostatnich przylotów 

*** w przypadku odwołania wyjazdu po wpłaceniu zaliczki, zaliczka pozostaje bezzwrotna chyba, że uczestnik znajdzie kogoś na swoje miejsce 

Share This Event

bottom of page