top of page

Tue, Oct 31

|

Lena Beach Hotel

JESIENNA JOGA na KRECIE 2023

Joga na koniec lata? Mimo, że to kalendarzowa jesień, Kreta o tej porze roku może być niezwykle letnia! Zapraszam!

Registration is closed
See other events
JESIENNA JOGA na KRECIE 2023
JESIENNA JOGA na KRECIE 2023

Time & Location

Oct 31, 5:00 PM – Nov 01, 5:00 PM

Lena Beach Hotel, Kalathas 731 00, Greece

About the Event

Kreta to zaczarowane miejsce. Miejsce pełne słońca, pomarańczy, oliwek, słonej, morskiej wody i wiatru zrywającego kapelusze z głów. Kreta to tajemnicze jaskinie, piękne, stare klasztory, zagubione ścieżki wśród gajów oliwnych i magiczne plaże. To idealne miejsce na odpoczynek, na który tak często nie dajemy sobie pozwolenia. Relaks połączony z jogą z widokiem na morze, z szumem wiatru w uszach i w promieniach jesiennego słońca, to piękny prezent, który możesz sobie podarować. Październik na Krecie jest przepiękny! Wciąż jeszcze mamy dni tak gorące i letnie jak w lipcu, ale są też chłodniejsze dni dające odpoczynek i możliwość zwiedzania. Woda w morzu jest wtedy najlepsza - cieplutka i w większości miejsc plaże są już pustwe. To idealny czas żeby odpoczać i naładować baterie na zimę. 

JOGA

Moja propozycja to 9 spotkań z jogą (5 porannych i 4 wieczorne). To joga dla tych, którzy jogę znają i kochają, dla tych, którzy spróbowali i po pierwszych zajęciach uciekli w popłochu i dla tych, którzy nigdy nie próbowali, a mają ochotę, potrzebę, czy też zwyczajnie odczuwają ciekawość. Dowiesz się, jak zacząć medytować i jak się nie zniechęcić, a jeśli jesteś już w praktyce medytacyjnej, na pewno spodoba ci się praktyka medytacyjna w grupie z szumem morza w tle. Częścią naszych codziennych spotkań, będą ćwiczenia oddychania (pranayama) i pozycje jogi (asana), które sprawią, że poznasz swoje ciało, poczujesz się w nim wygodniej, zaczniesz go słuchać, dbać o nie z życzliwością i troską, na jaką zasługuje. Praktyka asan dobrana jest tak, że każdy, niezależnie od doświadczenia i innych czynników, które często stawiamy sobie na drodze do rozpoczęcia pracy z ciałem, będzie mógł w spokoju i we własnym tempie zanurzyć się w praktyce. Wiodącym tematem naszych zajęć będą Nijamy (w wiosennej edycji były Yamy, które oczywiście po krótce przypomnę) - jedna z ośmiu gałęzi jogi według Jogasutr Patańdźalego (Yoga Sutras by Patanjali). Przyjrzymy się im ze strony tradycyjnej, ale też “rozpakujemy” Jamy w naszym życiu i z trochę innych niż Patańdżalowska perspektyw. Jeśli mnie znacie, wiecie, że bardzo ważnym elementem dla mnie jest wspólnota, wspieranie siebie nawzajem, budowanie sieci wzajemnej pomocy, wsparcia i słuchanie siebie nawzajem. Takie właśnie “czary” dzieją się na warsztatach, wśród podobnie myślących i czujących ludzi. Czuję, że siła oparta na wspólnocie, szczera i autentyczna dobroć w stosunku do siebie i innych to coś, czego bardzo teraz potrzebujemy.

Nazywam się Ania Ligęza-O’Connor i będę twoją nauczycielką jogi. Jogę praktykuję od wielu lat i z upływem czasu zrozumiałam, jakim jest potężnym narzędziem pomagającym wracać do siebie, do środka. Kiedy kilka lat temu zaczęłam regularnie medytować - wiedziałam, że to jest moja droga. Na Krecie zostałam nauczycielką jogi (certyfikat instruktorski Tantra Hatha Yoga Teacher wydany przez Yoga Alliance Professionals), a po rocznym kursie nauczycielskim w Szwajcarii, zostałam pierwszym w Polsce certyfikowanym nauczycielem Anusary jogi (RYT200 wydany przez Yoga Alliance). W tej chwili jestem w trakcie kolejnego kursu nauczycielskiego 300H w Stambha Life Academy w Zurichu. O mnie: www.aniaoconnoryoga.com, https://www.facebook.com/BreathingmoreSpace.

ZAKWATEROWANIE

Cudowny, październikowy tydzień z jogą spędzimy w Lena Beach Hotel w Kalathas na półwyspie Akrotiri na Krecie (www.lenabeach.gr). Hotel położony jest przy jednej z moich ulubionych plaż na Akrotiri. Z okien pokoju możesz cieszyć się widokiem morza z malutką wysepką na środku zatoki Kalathas, a plaża znajduje się mniej niż dwie minuty drogi od hotelu. Hotel ma również swój basen i restaurację, a po drugiej stronie ulicy, znajduje się przytulna grecka tawerna. Po porannej praktyce będzie czekać na Was pyszne śniadanie. Po śniadaniu jest czas dla Was: możesz spędzić go na plaży, przy basenie, spacerując po okolicy, zwiedzając położoną 8 km od hotelu Chanię, albo zorganizować go sobie w jeszcze  inny sposób. Można wynająć samochód na kilka dni i wybrać się do nieco bardziej oddalonych miejsc. Akrotiri i okolice znam dość dobrze i chętnie służę radą co i jak zobaczyć, gdzie zjeść i gdzie zrobić zakupy. W sobotę wraz z Crete Your Life proponujemy fakultatywną wycieczkę (szczegóły wkrótce), a znając Magdę i Marka będzie to niezapomniana przygoda! Możesz też nie robić zupełnie nic i oddać się totalnemu leniuchowaniu! To Twój tydzień, na Twój sposób, według Twojego pomysłu!

CENNIK

Koszt tygodniowych warsztatów z zakwaterowaniem w pokoju jednoosobowym z widokiem na morze + śniadanie: 695 Euro.

Koszt tygodniowych warsztatów z zakwaterowaniem w pokoju dwuosobowym z widokiem na morze + śniadanie: 470 Euro.

Termin rezerwacji - do 15 maja 2023. Potwierdzeniem pobytu jest wpłacenie bezzwrotnej zaliczki w wysokości 200 Euro w przypadku pokoju dwuosobowego oraz 300 Euro w przypadku pokoju jednoosobowego do 1 czerwca 2023.

Minimalna liczba uczestniczek to 10 osób.

Cena obejmuje:

  • 5 porannych zajęć jogi i 4 wieczorne, każde po około 90 minut
  • 7 dni zakwaterowania w Lena Beach Hotel
  • śniadania w hotelu
  • kolacja powitalna w hotelu w niedzielę wieczorem
  • transport z lotniska w Chanii w niedzielę 01.10.23
  • transport na lotnisko w Chanii w niedzielę 08.10.23

Cena nie obejmuje:

  • przelotu
  • dodatkowych atrakcji i wycieczek
  • transportu z lotniska w Heraklionie
  • transportu z i na lotnisku w inne dni niż 01.10 i 08.10.23

Rezerwacje tylko i wyłącznie na adres mailowy: aniamoconnor@gmail.com, pytania proszę kierować na maila, lub tel: +48 790 259 999

Share This Event

bottom of page