Sun, Oct 09

|

Satwa Yoga

WARSZTATY Anusary jogi WARSZAWA

Po raz drugi odwiedzę Warszawę z warsztatami Anusary Jogi! Zapraszam wszystkich serdecznie!

WARSZTATY Anusary jogi WARSZAWA

Time & Location

Oct 09, 10:00 AM – 2:30 PM GMT+2

Satwa Yoga, Alojzego Felińskiego 24, 01-569 Warszawa, Poland

About the Event

Zapraszam was na warsztaty jogi Anusary, którą praktykuję i którą próbuję się dzielić. Anusara joga to odłam Hatha jogi, której filozofia jest głęboko zakorzeniona w nie-dualistycznej tantrycznej filozofii Kashmir Shaiwizmu (jedna z głównych szkół filozoficzno-religijnych śiwaizmu, odłamu Hinduizmu). Znajdziemy tutaj połączenie głębokiej nauki duchowości z precyzyjnymi zasadami ustawienia ciała i umysłu. W Anusarze, staramy się dostrzegać dobro w każdej istocie, w każdej asanie, w każdej ścieżce duchowej, w życiu swoim i życiu innych. Pomagają mi w tym przymioty serca, cnoty, które są tematami każdych zajęć umiejętnie w nie wplecionymi poprzez oddech i odpowiednie instrukcje. Ćwiczenia asan oparte są na zasadach ustawienia ciała (Universal Principals of Alignment™) tak żeby każdy czuł się bezpiecznie, a jednocześnie mógł wyrazić swoje indywidualne potrzeby, swoją osobowość i kreatywność.

Jednym z ważniejszych aspektów Tantry jest pojęcie ciągle zmieniającego się świata. Ciągle coś się kończy, coś innego zaczyna, te zakończenia i początki przeplatają się między sobą, giną nam z oczu na moment żeby za chwilę ukazać się na nowo. To tworzy niekończący się cykl życia, czasem nazywany też Tańcem Życia, lub Kosmicznych Tańcem. W takim niekończącycm się tańcu znajduje się Shiva Nataraja, Shiva Tancerz, który obrazuje nam tantryczną perspektywę Wszechświata. Taniec składa się niejako z pięciu aktów, nazywanami 5-cioma aktami Shivy, które pulsują, przeplatają się, dzieją się bez przerwy i bez spoczynku. Jak bardzo odpowiada to Twoim wyobrażeniom o Wszechświecie? Jak bardzo możesz to przenieść do swojego życia? Czy Twoje życie można nazwać tańcem? Kosmicznym Tańcem? O tym wszystkim porozmawiamy, pomyślimy, z tym myślami posiedzimy i poćwiczymy asany na moich warsztatach.

Warsztaty trwają 4 godziny plus 15-minutowa przerwa na herbatę. Koszt to 200 zł. Mamy 15 miejsc, a warsztaty odbędą się pod warunkiem, że zbierze się 10 osób. Uczestnictwo w warsztatach gwarantuje wpłata zaliczki w wysokości 100 zł do 10 września 2022. Pozostałą kwotę można zapłacić na miejscu, gotówką. Zapisy oraz wszelkie inne pytania, wyłącznie na aniamoconnor@gmail.com. 

Jeśli macie ochotę mnie popodglądać, zapraszam na www.aniaoconnoryoga.com, www.aniukowepisadło.com, FB (BreathingMoreSpace) oraz IG (ania_ligeza_oconnor). Serdecznie zapraszam! 

Share This Event