Sun, Sep 25

|

Kosta's House Stavros, Akrotiri, Crete

JOGA na KRECIE JESIEŃ, 25 września - 2 października 2022

Wspaniały tydzień z jogą na Krecie. Codzienne zajęcia jogi, medytacji, odpoczynek, relaks, piękne, wciąż jeszcze ciepłe morze, jesienne choć wciąż mocno grzejące słońce, pyszne jedzenie i mnóstwo czasu dla siebie. Cudowne zakończenie sezonu letniego! Zapraszamy!

JOGA na KRECIE JESIEŃ, 25 września - 2 października 2022

Time & Location

Sep 25, 5:00 PM – Oct 02, 5:00 PM

Kosta's House Stavros, Akrotiri, Crete, Hondrou Kavou, Stavros,731 00, Stavros, Akrotiri Hanion 731 00, Greece

About the Event

25 września - 2 października 2022

Kreta to zaczarowane miejsce. Miejsce pełne słońca, pomarańczy, oliwek, słonej, morskiej wody i wiatru zrywającego kapelusze z głów. Kreta to tajemnicze jaskinie, piękne, stare klasztory, zagubione ścieżki wśród gajów oliwnych i magiczne plaże. To idealne miejsce na odpoczynek, na który tak często nie dajemy sobie pozwolenia. Relaks połączony z jogą z widokiem na morze, z szumem wiatru w uszach i w promieniach wiosennego słońca, to piękny prezent, który możesz sobie podarować. Wrzesień to mój ulubiony miesiąc na Krecie. Słońce wciąż jeszcze letnie choć nie grzeje już tak mocno jak w lipcu i sierpniu. Woda w morzu jest cudownie ciepła, a pękające w szwach w miesiącach letnich taverny, powoli pustoszeją.

JOGA

Moja propozycja to joga dla wszystkich kobiet. Dla tych, które jogę znają i kochają, dla tych, które spróbowały i po pierwszych zajęciach uciekły w popłochu i dla tych, które nigdy nie próbowały, a mają ochotę, potrzebę, czy też zwyczajnie odczuwają ciekawość. Dowiesz się jak zacząć medytować i jak się nie zniechęcić. Poznasz sposoby dobrego oddychania (pranayama) i pozycje jogi (asana), które sprawią, że zaczniesz poznawać swoje ciało, poczujesz się w nim wygodniej, zaczniesz go słuchać, dbać o nie z życzliwością i troską, na jaką zasługuje. Praktyka asan dobrana jest tak, że każda, niezależnie od doświadczenia i innych czynników, które często stawiamy sobie na drodze do rozpoczęcia pracy z ciałem, będzie mogła w spokoju i we własnym tempie pracować ze sobą. Wiodącym motywem naszych zajęć będzie budowanie wspólnoty, wspieranie kobiecej siły we wszystkich jej przejawach, w każdej z nas z osobna oraz w nas jako wspólnocie. Czuję, że siła oparta na wspólnocie, szczera i autentyczna dobroć w stosunku do siebie i innych to coś czego bardzo teraz potrzebujemy.

Oferujemy pięć poranków z jogą oraz, i tutaj nowy pomysł, dwa wieczorne zajęcia dla chętnych. Poranne zajęcia będziemy zaczynać półgodzinną nauką i praktyką medytacji. Zaczniemy od zamknięcia oczu i pobycia ze sobą przez chwilę. Słowo medytacja czasem może nas przerażać, sprawiać, że czujemy się nieswojo, dziwnie, nie “u siebie”. Nawet zamknięcie oczy i oddychanie w spokoju przez kilka minut to czasem trudny początek. Spróbujemy to wszystko powoli oswoić. Kolejnym elementem to pranayama (praca z oddechem). Każdego dnia poznamy inną metodę oddychania, poćwiczymy je i być może wybierzesz dla siebie to, co najbardziej ci odpowiada. Po krótkiej przerwie, rozpoczniemy praktykę asan - 90 minut pracy z ciałem na macie. Może być intensywnie, lub wcale nie - to twoje joga, twoje ciało i będzie tak jak ty chcesz. Ja tylko zaproponuję drogę. Dwa wieczorne zajęcia (wtorek i czwartek) są dla chętnych. Ich plan jest taki, że nie ma planu! Będą wasz sugestie, prośby o asany, będzie rozkmina nad jakąś asaną, na pewno dłuższa medytacja oraz Savasana.  

Nazywam się Ania Ligęza-O’Connor i będę twoją nauczycielką jogi. Jogę praktykuję od wielu lat i z upływem czasu zrozumiałam, jakim jest potężnym narzędziem pomagającym wracać do siebie, do środka. Kiedy kilka lat temu zaczęłam regularnie medytować, wiedziałam, że to jest moja droga. Na Krecie zostałam nauczycielką jogi (certyfikat instruktorski Tantra Hatha Yoga Teacher wydany przez Yoga Alliance Professionals) a po rocznym kursie nauczycielskim w Szwajcarii, zostałam pierwszym w Polsce certyfikowanym nauczycielem Anusary jogi (RYT200 wydany przez Yoga Alliance). Chciałabym pokazać, że joga z całym swoim bogactwem filozofii, nauki i praktyki, to remedium na dzisiejszy szybki, stresujący i często niezdrowy tryb życia. O mnie: www.aniaoconnoryoga.com, https://www.facebook.com/BreathingmoreSpace.

ZAKWATEROWANIE

Ten piękny, wrześniowo-październikowy tydzień z jogą spędzisz w Kosta’s House (www.kostashouse.com). Jest to mały hotelik położony kilka metrów od morza w malowniczej miejscowości Stavros na półwyspie Akrotiri, w pobliżu Chanii. Kilkadziesiąt metrów od hotelu znajduje się urocza zatoczka, w której można popływać. Można też skorzystać z basenu z wodą morską. Na główną plażę w Stavros możesz dojść piechotą (15-30 minut), w okolicy znajduje się kilka innych, pięknych plaż, do których możesz dojechać samochodem. Do Chanii, która według wielu jest najpiękniejszym miastem na Krecie, możesz dojechać samochodem lub autobusem odjeżdżającym z pobliskiego przystanku.

Ponieważ zajęcia jogi odbywają się rano, masz do dyspozycji cały dzień. Przed tobą pełen wachlarz możliwości: relaks i wylegiwanie się przy basenie lub aktywne poznawanie Krety. Zawsze służymy informacją, radą i pomocą, dokąd i jak pojechać, gdzie pójść na górski spacer, co zjeść i czego się napić, gdzie najkorzystniej wynająć samochód. Możesz skorzystać z usług przewodniczki, która doskonale zna wszystkie zakątki wyspy. Organizujemy również wycieczki fakultatywne (szczegóły na miejscu). Możesz robić dużo albo nie robić nic.

To Twój tydzień, na Twój sposób, według Twojego pomysłu!

CENNIK

Koszt tygodniowych warsztatów z zakwaterowaniem w pokoju jednoosobowym: 599 Euro

Koszt tygodniowych warsztatów z zakwaterowaniem w pokoju dwuosobowym: 499 Euro

Do dyspozycji mamy 3 pokoje jednoosobowe i 4 dwuosobowe. Liczba uczestników jest ograniczona.

Potwierdzeniem pobytu jest wpłacenie zaliczki w wysokości 150 Euro do 20 kwietnia 2022. Wpłaty na konto: Anna OConnor, numer konta: 77 1160 2202 0000 0004 9271 4119 (IBAN + PL przed numerem konta) z dopiskiem JOGA na KRECIE zaliczka.

Cena obejmuje:

 • 5 porannych zajęć jogi, każde po 120 minut
 • 7 dni zakwaterowania w Kosta's House
 • małe przekąski i napoje po pierwszej części zajęć jogi
 • dwie kolacje (powitalna i pożegnalna)
 • dostęp do wi-fi
 • transport z lotniska w Chanii
 • w cenę wliczone są również podatki oraz opłaty klimatyczne

Cena nie obejmuje:

 • przelotu
 • dodatkowych atrakcji i wycieczek
 • transportu z lotniska w Heraklionie
 • wyżywienia (możliwość wykupienia śniadań w tawernie obok hotelu)

Kontakt:

Zakwaterowanie: ioystyna@gmail.com, tel: +30 697 1757374

Joga i inne pytania: aniamoconnor@gmail.com, tel: +48 790 259 999

Share This Event