Sun, Jan 23 | SATWA JOGA

WARSZTATY Anusary jogi Warszawie!

Warsztaty, na których porozmawiamy o tym jak się w sobie zakochać, jak zostać swoją własną przyjaciółką, będziemy się ruszać, oddychać i rozmawiać.
WARSZTATY Anusary jogi Warszawie!

Time & Location

Jan 23, 2022, 10:00 AM – 1:15 PM GMT+1
SATWA JOGA , ul. Alojzego Felińskiego 24, 01-569 Warszawa, Poland

About the Event

Sedno Anusary jogi to afirmujące życie zasady “Otwartości na Życzliwość” lub jak brzmiało by bardziej dosłowne tłumaczenie, “otwartości na łaskę”. Nie mówię tutaj o łasce z nieba lub z innego źródła, choć nie mam nic przeciwko takiej interpretacji. Chodzi mi o życzliwość, łaskę, miłość, dobroć wypływającą z nas samych, taką którą możemy nakarmić innych. Ale najpierw, na pierwszym miejscu chcemy nakarmić siebie, polubić, pokochać siebie, bez tego kroku dajemy z pustego, dajemy “na krechę”, a to nigdy nie jest dobre. Czy ja was tego nauczę? Wątpię. Czy ja bezgranicznie kocham siebie? Bywa, że tak, bywa, że bardzo nie. Ale mam kilka narzędzi, które mogą nam w tym pomóc, wiem jaką moc ma praca z oddechem, praca z ciałem, z emocjami, jaką moc ma czas podarowany sobie, jaką moc ma joga. 

Zapraszam was na warsztaty jogi Anusary, którą praktykuję i którą próbuję się dzielić. Anusara joga to odłam Hatha jogi, której filozofia jest głęboko zakorzeniona w nie-dualistycznej tantrycznej filozofii Kashmir Shaiwizmu (jedna z głównych szkół filozoficzno-religijnych śiwaizmu, odłamu Hinduizmu). Znajdziemy tutaj połączenie głębokiej nauki duchowości z precyzyjnymi zasadami ustawienia ciała i umysłu. W Anusarze, staramy się dostrzegać dobro w każdej istocie, w każdej asanie, w każdej ścieżce duchowej, w życiu swoim i życiu innych. Pomagają mi w tym przymioty serca, cnoty, które są tematami każdych zajęć umiejętnie w nie wplecionymi poprzez oddech i odpowiednie instrukcje. Ćwiczenia asan oparte są na zasadach ustawienia ciała (Universal Principals of Alignment™) tak żeby każdy czuł się bezpiecznie, a jednocześnie mógł wyrazić swoje indywidualne potrzeby, swoją osobowość i kreatywność.

Warsztaty trwają 3 godziny plus 15-minutowa przerwa na herbatę. Koszt to 180 zł. Mamy 15 miejsc, a warsztaty odbędą się pod warunkiem, że zbierze się 12 osób. Zapisy oraz wszelkie inne pytania, zapraszam na aniamoconnor@gmail.com. Jeśli macie ochotę mnie popodglądać, zapraszam na www.aniaoconnoryoga.com, www.aniukowepisadło.com, FB (BreathingMoreSpace) oraz IG (ania_ligeza_oconnor). Serdecznie zapraszam! 

Share This Event